
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Output Current | 2.5 A |
| Max Supply Voltage | 18 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Channel Type | Single |
| Number of Outputs | 1 |
| Fall Time | 9 ns |
| Rise Time | 13 ns |
| Number of Drivers | 1 |
| Logic Voltage | 0.8 V, 2 V |
| Gate Type | N-Channel MOSFET |
| Configuration | Non-Inverting |
Stock: 2237
Distributors
pcbx
Unit Price$0.55057
Ext.Price$0.55057
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.55057 | $0.55057 |
| 10 | $0.39241 | $3.92410 |
| 25 | $0.35394 | $8.84850 |
| 50 | $0.33188 | $16.59400 |
| 100 | $0.31120 | $31.12000 |
| 300 | $0.29405 | $88.21500 |
| 500 | $0.27785 | $138.92500 |
| 1000 | $0.26760 | $267.60000 |
| 3000 | $0.25220 | $756.60000 |
| 5000 | $0.24109 | $1205.45000 |
